Filter by יעדים
הונגריה
אגר
בודפשט
הביס
דברצן
היידוסובוסלו
סלובקיה
פישטני
טורצ'נסקה-טפליצה
טרנצ'יאנסקה טפליצה
דודינצה
צ'כיה
קרלובי וארי
מריאנסקה לזנה
טפליצה
פרנצ'סקובה לזנה
פודבראדי
יחימוב
בולגריה
קיוסטנדיל
דווין
בנקייה
היסר
סנדנסקי
ולינגראד
רומניה
פליקס
קובסנה
טושנד
איטליה
אבנו טרמה
גרמניה
באדן באדן
באד פוסינג
באד רייכנהל
באד ווריסהופן
אוסטריה
באד אישל
באד גסטיין
באד הופגסטיין
ליטא
בירשטונאס
דרוסקינינקאי
סלובניה
רימסקה טרמה
רוגשקה סלטינה
שוויץ
באד צורצאך
פולין
זוירדיוב זדרוז
קודובה זדרוז'

שיט נהרות על הריין 7 לילות / 8 ימים

באזל – שטרסבורג – שפייר – מנהיים – רודסהיים – קובלנץ – קוכהם – קולון – אמסטרדם

הריין, יש האומרים היפה בנהרות אירופה, עובר למעלה מ- 1300 ק"מ מהאלפים השוויצרים עד שנשפך בדרכו הפתלתלה לים הצפוני אל חופי הולנד. נהר זה הוא שילוב של טבע יפיפה ותרבות עשירה של מאות שנים. גידולי גפנים, טירות עתיקות כפרים קטנים ועוד. כל זה נעשה על ספינת נהר מפנקת וממוזגת, לכל חדר נוף הפונה החוצה, חלון פנורמי ומרפסת צרפתית. על הספינה כלכלה מלאה ולאורך כל הדרך, מדריך ישראלי בעל ניסיון עשיר.
                   

יום 1 באזל (Bazel), שוויץ, עליה לספינה בשעה 17:00

לאחר הנחיתה בנמל התעופה של ציריך, נצא לכיוון באזל מקום עגינת הספינה. לאחר עצירה במפלי הריין המרשימים, נגיע לבאזל ונעשה שם סיור פנורמי בעיר. בסיום הסיור נמשיך למעגן הספינות בבאזל. נתמקם בחדרים ונשתתף בטקס קבלת הפנים של הקברניט. בשעת ערב נתכנס לארוחה הראשונה והבלז'ור תצא לדרכה – ההרפתקה המופלאה מתחילה.

יום 2: שטרסבורג (Strasbourg), צרפת, עגינה 08:00, עזיבה 19:00

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחוות את אורח החיים האלזסי. בעל הניחוח הבינלאומי – שטרסבורג. נתוודע לעיר המרתקת שהושפעה מהתרבות הן הצרפתי והן הגרמנית.טיול הבוקר – שטרסבורג בספינת נהר מקומית
אוטובוס יאסוף אותנו מהספינה למרכז העירוני, שם ממתינה העיר העתיקה הציורית להתגלות. שטרסבורג הוכרזה כאתר מורשת עולמי תרבותי על ידי אונסקו. הדרך הטובה ביותר לגלות את שטרסבורג היא באמצעות ספינת נהר המאפשרת נקודת מבט מיוחדת על הבתים היפים הבנויים עץ, למחצה, ב"צרפת הקטנה", על מוסדות המחקר האירופאים המרשימים, וכן על הקתדרלה הגותית מעוררת ההשתאות. בכל מקום ניתן לראות בתי קפה רבים, חנויות לממכר עתיקות, בוטיקים וארכיטקטורה אלזסיאנית טיפוסית. שטרסבורג היא ללא ספק נקודת ציון מרכזית שאותה שווה להמשיך ולחקור ברגל. נהנה ממעט זמן חופשי ובשעות הצהריים נחזור לספינה.טיול אחר הצהריים – אלזס וטעימות יין
לאחר ארוחת הצהריים נצא לביקור באזור אלזס (Alsace). האזור משלב את הטוב שבגרמניה וצרפת, אמנות היד מצד אחד ומצד שני אמנות גידול הגפנים. בטיול נראה את הנוף המגוון והעמקים הפוריים המוקפים בגידולי כרמים מוריקים ואין ספור כפרים עטורי פרחים. למרגלותיהם המיוערים של הרי Vosges, ניסע בדרך המכונה ‘Route d  Vin’, קרי, דרך היין הידועה גם כדרך היין האלזסית. זוהי חוויה יוצאת דופן ונחשבת לאחד מרגעי השיא. תוך כדי הנסיעה נסתכל על גגות הבתים בציפיה לסיכוי לראות קן חסידות נדיר. החסידה בצבעה הלבן הבוהק, היא הסמל של אלזס. תודות לתוכנית יישובם מחדש של החסידות מספרם שוב גודל. בנסיעה נחלוף בעיירות עתיקות וציוריות כמו Riquewihr ו- Ribeauville שם מתעקל הכביש בין סמטאות ומרכזי ערים מתקופת ימי הביניים, נמשיך ליקב בכדי ליהנות מטעימות יין וחזרה לספינה.
יום 3: שפייר (Speyer), גרמניה, עגינה 03:00, עזיבה 14:00
טיול הליכה בספייר
ארוחת בוקר בספינה ולאחריה טיול רגלי מודרך בעיר Speyer המקסימה, שהיא אחת מהערים העתיקות יותר של גרמניה. Speyer הפכה מפורסמת בזכות הקתדרלה הרומנסקית, הקהילה היהודית התוססת ומקום מושבו של בית הדין האימפריאלי. הקתדרלה המרשימה מטילה את צלה על העיר והוכרזה כאתר מורשת עולמית יל ידי אונסקו ובנוסף היא משמשת גם כמקום קבורה של 8 שליטים ובתוכם גם אחדים שהיו מפורסמים כשליטים הקדושים של רומא. קל לגלות תוך כדי הליכה את המרכז של Speyer שם גם נמצאים ממספר מוזיאונים מרשימים, מספר כנסיות, השער העתיק ואת השרידים של בתי כנסת מתקופת ימי הבינים, בתום הסיור שאורכו כשעה ומחצה נשוב לספינה המפליגה לעיר הבאה
יום 3: מנהיים (Mannheim) גרמניה, עגינה 16:00, עזיבה 19:00 (למחרת)
טירת היידלברג וטיול רגלי
לאחר ארוחת הצהריים נעלה על אוטובוס מ Speyer ל Heidelberg שבה האוניברסיטה העתיקה ביותר כמו גם המפורסמת ביותר בגרמניה. Heidelberg הינה עיירה קטנה ומקסימה, המפורסמת בזכות המרכז ההיסטורי בסגנון הבארוק, האווירה הסטודנטיאלית התוססת, גדות הנהר היפיפה ומעבר הגשרים העתיק מעל נהר נקר (Neckar).
נצעעד בביקורנו בעקבות המשורר Goethe שחי בסוף המאה ה- 18 ותחילת המאה ה- 19.בטיול המודרך תהייה העצירה הראשונה בטירה המרשימה על ראש הגבעה, ניצבת במקום מהמם המשקיף על הכיכר המרכזית ועל עמק הריין, הטירה היא תערובת של מספר מבנים המקיפים חצר פנימית, כל מבנה הוא דוגמה לתקופה שונה בארכיטקטורה הגרמנית. בטירה מרתף יין עצום ובו נמצאת חבית היין הגדולה ביותר בעולם ומכילה 220.000 ליטרים של יין, ממשיכים לביקור במרכז כיכר העיר הרומנטית משם חזרה לספינה העוגנת במנהיים.
יום 4: רודסהיים, (Rudesheim) עגינה 01:00, עזיבה 12:00

רכבת זעירה מלווה במוזיקה דרך כרמים וטעימת יין – איזו דרך נפלאה לבלות את הבוקר. המיני רכבת, Wine-grower-express תאסוף אותנו מהספינה ותוביל אותנו בדרך מתפתלת בינות לכרמים כשהמוזיקה מתנגנת ברקע, נרד מהרכבת במרכז רודסהיים. כאן מרכז המוסיקה הטכנית ומוזיקת הקבינט בהופעה, אפשר ליהנות להקשבה של עד כ 350 כלי מוסיקה המנגנים עצמאית, כלים אלו מייצגים 300 שנה של הסטוריה גרמנית. נסיים את הבוקר בטעימת יין מיקבים מקומיים ובנסיעת הרכבת חזרה לספינה שם נסעד את ארוחת הצהריים.

יום 4: קובלנץ (Coblenz) , גרמניה. עגינה 16:00, עזיבה יום המחרת

טיול רגלי בקובלנץ
נהנה היום מאחת הערים היפות בגרמניה, עם למעלה מ 2000 שנים של היסטוריה. זהו מקום אסטרטגי שבו מתמזגים נהרות הריין והמוזל. לפיכך הרומאים החליטו להקים את העיר וקראו לה Confluentes. השם שונה לשם יותר גרמני בשת 1926 ל Coblenz. הרחובות הרומנטיים של קובלנץ טומנים בחובם סיפורים מפורסמים שעוצבו סביב מסורות מקומיות, "הכנסייה של גבירתנו" והבזיליקה ע"ש קסטור הקדוש הם חלק משיאי הטיול, ככרות ציורית והמונומנטים המרשימים של השליט וילהלם הראשון הממוקמים בפינה הגרמנית הם שיאים נוספים בטיול זה
יום 5: קוכהם (Cochem), גרמניה. עגינה 13:00, עזיבה 22:00
סיור הצהריים טירת ריכסבורג (Reichsburg)
קווי המתאר של הטירה הניאו-גוטית מתנשאים לגובה של 100 מטרים מעל נהר המוזל והינם מראה עוצר נשימה המאפשר מבט פנורמי של העמק בסיס. נעשה דרכנו לראש הגבעה בכדי לחות את המראה הממגנט של העמק, נגלה את טירת רייכסבורג ששופצה להפליא, בתוך הטירה נראה את חדרי הטירה השונים שכל אחד מהם אוצר בקרבו סיפורים מסיפורים שונים ונשוב לספינה דרך המרכז של העיר.
יום 6: קלן (Cologne), גרמניה. עגינה 18:30, עזיבה 10:00
סיור רגלי בקלן
על אף האווירה המודרנית, העיר טומנת בחובה היסטוריה של 2000 שנה עד לתקופה הרומאית הקדומה. שרידים רומאיים מפוזרים סביב העיר וביניהם השער הרומי המפורסם שבזמנו היה חלק מקירות העיר מימי הביניים, כנסיית סט. מרטין ובניין העיריה ההיסטורי. הטיול יסתיים בקתדרלת הדום המרשימה שהינה הקתדרלה הגותית הגדולה בצפון אירופה. בסיום הסיור יינתן זמן חופשי.בירות גרמניות ונקניקיות בביקור בקולון
בואו להתנסות בבידור הפופולארי הגרמני בירה גרמנית ונקניקיות גרמניות אותם נמצא בפאב בו נבקר ואפשר גם מזטים גרמניים נוספים וכל זאת לפני שנשוב לספינה. בסיור זה נחווה את סצנת הפאבים הגרמנים בקלן וזאת עם מדריך מקומי. סיור זה ייקח אתכם למסע של החושים! נגלה פאבים גרמנים טיפוסיים ומבשלות בירה. בזמן שנהנה מהבירה במבשלה, נקבל תובנות גם על המנות המקומיות, התרבות והמסורות של מבשלות הבירה של קלן. נהנה מטעימות של נקניקיות וכרוב כבוש! בפאב גרמני מסורתי.
יום 7: אמסטרדם (Amsterdam), הולנד, עגינה 12:30, עזיבה למחרת
העיר העתיקה Zaanse Schans וטחנות הרוח
Zaanse Schans ממוקמת ממש מחוץ לאמסטרדם והיא אחד משיאי הטיול בהולנד. בביקור בקהילה המקומית נחווה את אורח החיים התוסס של קהילה עובדת זו, שלא שינתה את אורחות חייה מהמאה ה-18 וה-19. הנוף המרשים של טחנות רוח בנויות מעץ על שפת המים, אסמים ובתים משובבי נפש ומוזיאונים כולם בנויים בארכיטקטורה הולנדית טיפוסית המביאים את ההיסטוריה ההולנדית חזרה לחיים. נהנה מהטיול הרגלי, מטחנות רוח, טחנות שמן, מגוון של מלאכות מסורתיות, ייצור גבינות, ציורים על חרס ועוד.הפלגה בתעלה בלילה
אמסטרדם בירת הולנד קרויה לעיתים גם "ונציה של הצפון" עם היסטוריה של עד לפני 700 שנה, בהולנד מספר רב של תעלות עם למעלה מ- 1000 גשרים. נצא לסיור לילה בשיט תעלות, באמצעותן נצפה בארכיטקטורות של הבתים על גדות התעלות המתוארכים למאות ה -17 וה- ,18. כל בית הנמצא על גדות התעלה, שונה ממשנהו גם בצורתו ולבנים שמהם הוא עשוי ובצבעים בהם הוא צבוע. בתקופה ההיא, זו הייתה השיטה לאמצעי הזיהוי של מי גם איפה עד שהגיע נפוליאון והנהיג את שיטת מספור הבתים.
יום 8: אמסטרדם (Amsterdam), הולנד
הטיול הגיע לסיומו ואנו נרד מהספינה ונשים את פעמינו לכיוון שדה התעופה בדרך הביתה.

לקבלת הצעת מחיר

תפריט נגישות