Filter by יעדים
הונגריה
אגר
בודפשט
הביס
דברצן
היידוסובוסלו
סלובקיה
פישטני
טורצ'נסקה-טפליצה
טרנצ'יאנסקה טפליצה
דודינצה
צ'כיה
קרלובי וארי
מריאנסקה לזנה
טפליצה
פרנצ'סקובה לזנה
פודבראדי
יחימוב
בולגריה
קיוסטנדיל
דווין
בנקייה
היסר
סנדנסקי
ולינגראד
רומניה
פליקס
קובסנה
טושנד
איטליה
אבנו טרמה
גרמניה
באדן באדן
באד פוסינג
באד רייכנהל
באד ווריסהופן
אוסטריה
באד אישל
באד גסטיין
באד הופגסטיין
ליטא
בירשטונאס
דרוסקינינקאי
סלובניה
רימסקה טרמה
רוגשקה סלטינה
שוויץ
באד צורצאך
פולין
זוירדיוב זדרוז
קודובה זדרוז'

שיט נהרות על הדנובה 7 לילות / 8 ימים

פסאו – קרמס – בודפשט – אסטרגום – ברטיסלבה – וינה – עמק הווכאו – פסאו

* המסלול ייחודי, מעניין ומרגש
* אוטובוס ממוזג יעמוד לרשותנו * ללא ימים חופשים *
* ללא טיולים בתוספת תשלום * שרותי סבלות בכניסה וביציאה מהספינה *
מסלול זה של שייט נהרות על הדנובה, מתאים לאנשים הרוצים לטייל בכל המקומות המרכזיים על נהר הדנובה.
נכיר את שלושת ערי הבירה המקסימות של האימפריה האוסטרו-הונגרית. נתחיל מפסאו שבגרמניה עיר עם היסטוריה בת 2000 שנה וארכיטקטורה בסיגנון הבארוק, נבקר בווינה – אחת הערים המפתות באירופה. בודפשט השופעת באתרים שרק ממתינים להתגלות, ברטיסלבה בירת סלובקיה שעדיין לא מוכרת לרבים ומתגלה לנו עם השיטוט בסמטאות העתיקות. נגיע גם לעמק הוואכאו היפיפה באוסטריה ונבקר במנזר הבנדיקטי בין ה 900 שנה! תן לאוירה של אירופה להרגיע את הנפש בתוספת מעט קסם וינאי. שייט נהרות באירופה מחכה לך …
  
יום 1: המראה משדה התעופה בן גוריון
עם נחיתתנו בשדה התעופה של מינכן, תמתין לנו ההסעה לפסאו שבגרמניה שם ממתינה לנו הספינה. בשעות הצהריים נגיע למעגן הספינה בפסאו שבגרמניה. נעלה לספינה ונתמקם בחדרים. הספינה תעזוב את המעגן בשעה 16:00 ואנחנו נשתתף בקוקטיל קבלת פנים ע"י צוות הספינה ולאחריו ארוחת ערב.
יום 2: עמק הווכאו (Wachau ) (עמק היין) האוסטרי, עגינה 09:00, עזיבה 13:30
לאחר ארוחת הבוקר, נעלה לאוטובוס שימתין ליד הספינה ונצא לסיור בעמק הווכאו המוקף גבעות שטופות שמש ונטועות כרמים, בין נהר הדנובה ויערות ירוקים בסמיכות לעיירה דורנשטיין. נראה את הטירה בה היה כלוא ריצ'רד לב הארי, לאחר שנפל בשבי המלך האוסטרי ליאופולד. זהו המלך שהשתתף במסעות הצלב ובמלחמות הצלבנים בארץ ישראל. לאחר מכן נלך לאורכו של הרחוב עם הבתים מהמאה ה- 16, ניסע אל העיירה קרמס שהיא בירת עמק הווכאו. נראה את סמל העיר, שער שטיינרטור, כנסית פפארקיכה בסגנון הברוק, נבקר במוזאון היין ויינשטאט.
יום 3: בודפשט (Budapest), עגינה 10:00
לאחר העגינה וארוחת הבוקר נצא לסיור בבירת הונגריה, בודפשט. בודה או פשט. העיר בודפשט מורכבת משלושה חלקים: אובודה (Obuda) – העיר הרומית העתיקה שנקראה אקוינום, פשט (Pest) שהיא החלק הכלכלי והמסחרי והמישורי של העיר. בודה(Buda) החלק העילי של העיר בנוי על גבעות המשקיפות על הדנובה. בין בודה לפשט זורמת הדנובה. בשנת 1872 אוחדו בודה ופשט לעיר אחת שנקראת בודפשט. בטיולינו בעיר נבקר בבית הכנסת הגדול דוהאני, נראה את הערבה הבוכייה בכיכר ראול וולנברג. נבקר במוזיאון היהודי המכיל בתוכו תשמישי קדושה שנאספו מרחבי הונגריה.נמשיך בנסיעה דרך שדרות אונדראשי אל כיכר הגיבורים, נסייר באזור הכיכר ונראה את מרחצאות סצאני. נצפה על בית הפרלמט, נחצה את גשר מרגרט ונעלה למצודת הדייגים ואל הסיטדלה. נחזור לפשט, נטייל במדרחוב המפורסם של בודפשט הואצי אוצה ונשים פעמינו, לזמן חופשי, אל השוק המקורה. בשעות אחר הצהרים נחזור אל הספינה לארוחת ערב.
יום 4: בודפשט (Budapest), עזיבה 13:00
לאחר ארוחת בוקר נצא לטיול באוטובוס במסלול לאורך נהר הדנובה. נחלוף על פני האי מרגרט עד הגיענו לעיירת האמנים סנט אנדרי. נטייל לאורכה של העיירה עד הכיכר השילוש הקדוש, זמן חופשי לטייל בין הגלריות ובתי הקפה ולטעום מהמרציפן המפורסם של המקום. בסיום הביקור נחזור לספינה לארוחת צהרים והמשך הפלגה נפלאה.
עגינה באסטרגום, (Esztergom), אחת הערים העתיקות בהונגריה, ממוקמת בצפון הונגריה, 46 ק"מ צפונית מערבית לעיר הבירה בודפשט, על הצד הימני של גדות הדנובה שיוצר את הגבול הטבעי עם סלובקיה. אסטרגום היתה בירת הונגריה מהמאה ה- 11 ועד אמצע המאה ה- 13. כאן נמצאת קתדרלת ההכתרה בה הומלכו רוב מלכי הונגריה. זוהי עצירה טכנית בלבד ואין ירידה מהספינה.
יום 5: ברטיסלבה, (Bratislava ) עגינה 06:30, עזיבה 23:00 
הבירה של סלובקיה מאז עצמאותה בשנת 1993. ברטיסלבה הייתה גם בירתה של הונגריה מ- 1536 ועד 1784. הטירה של ברטיסלבה מציעה נוף פנורמי מרהיב על יופי הדנובה. העיר העתיקה פורשת בפני המטייל רשת אטרקטיבית ומרתקת של כיכרות וסמטאות המתפתלות. בטיולינו ניסע לאנדרטת ההנצחה סלאבין, נראה את העיר ומשם אל המצודה של ברטיסלבה בה התגוררו מלכי הונגריה במשך 150 שנה. נסייר בעיר העתיקה, המקום בו עמד בית הכנסת, שער מיכאל, בית העירייה העתיק והסמטאות הפתלתלות ובתי הקפה של ברטיסלבה. אחר הצהרים זמן חופשי לקניות.
יום 6: וינה,  (Vienna) עגינה 06:30, עזיבה 23:00
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך הווינה בירת אוסטריה, ידועה בכינויה "העיר על הדנובה הכחולה", אבל היום הנהר הראשי מנותק למעשה מהעיר הפנימית ורק ערוץ מהדנובה עובר דרך העיר. וינה היא עדיין אחת הערים המפתות ביותר באירופה, יחד עם זאת, היא שווה ביקור לא רק בזכות אוצרות התרבות שאין דומה להן, הפאר והאלגנטיות, אלא גם בזכות בתי הקפה המסורתיים שלה. נערוך סיור רכוב בכביש הטבעת המקיף את רובע מספר 1 של וינה (הרינג שטראסה). נבקר בגני ארמון שנברון ובגני ארמון בלבדר. נערוך תצפית על העיר, סיור רגלי בקומפלקס הארמונות של ההופבורג, נראה את האנדרטה לזכר יהדות וינה, בית הכנסת היהודי ונטייל במדרחוב המפורסם של וינה הקרטנר שטרסה. זמן פנוי לקניות ובתי קפה ונסיים בביקור בבתים המצוירים של האמן הונדרטוואסר. בסיום הביקור נחזור לספינה.
 יום 7: עמק הווכאו (Wachau ) (עמק היין) האוסטרי, עגינה 08:00, עזיבה 13:00
נצא לביקור במנזר הבנדיקטי בעיירה מלק. העיירה מלק התפרסמה בזכות המנזר הבנדיקטי שהוא בן 900 שנה והבנוי בסגנון הבארוק. המנזר ממוקם על צוק מעל הנהר וחולש על העיירה. זהו מבנה ענק המכיל בתוכו אוסף מרשים של יצירות אמנות ספריה ייחודית עם ספרים בני מאות שנים. הכנסייה במנזר מאופיינת בציורים מהברית החדשה והיא מהיפות בעולם. בסיום הביקור נחזור לספינה.

יום 8: עגינה בפסאו  (Passau) בשעה 09:00
בשעות הבוקר הספינה תעגון בפסאו. לאחר ארוחת הבוקר תמתין לנו הסעה מהמעגן למינכן לחזרתנו לארץ. לאחר הגעתנו למינכן נהנה מסיור פנורמי בעיר ונמשיך לנמל התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

תפריט נגישות